Mít vlastní dům obnáší fůru starostí a někteří lidé vám potvrdí, že se jej kvůli tomu rádi zbaví a odstěhují se do městského bytu. Jenže časem se ukáže, že bydlení ve městě neposkytuje takový komfort, jaký si představujeme, a navíc tu prakticky není možné ovlivnit výdaje za energie, tedy zejména za teplo. Městské byty jsou zpravidla vytápěné dálkově, zatímco ve vlastním domě lze topení přizpůsobit dle vlastních preferencí, nehledě na možnost instalace fotovoltaiky i bez nutnosti žádat o souhlas spolumajitelů objektu, jak je tomu u bytových domů SVJ a bytových družstev.
Jednou z největších starostí, které nabíhají na počátku výstavby domu nebo v průběhu jeho rekonstrukce, je přípojka na vodu. Jedná se o souhrn více kroků, navazujících na sebe v plynulém sledu, které musí být dodrženy dle regulí zákona, a to je právě ten problém. Nelze totiž vzít do ruky montážní klíč a další nářadí a připojit nainstalované vodovodní potrubí v domě k obecnímu vodovodnímu řadu. Nejprve je zapotřebí vytvořit písemnou projektovou dokumentaci a s tou je třeba zajít na stavební úřad a podrobit jí schvalovacímu procesu. Teprve poté se může přikročit k výstavbě a závěr celé akce pak podléhá kolaudaci.
Kdo není odborník, stěží odhadne, jaké materiály je třeba zajistit pro administrativní proces, a jaké náležitosti musí mít technické výkresy a další součásti projektu. Toto je vysloveně specifická technická činnost, kterou by měl provádět specialista, proto se vyplácí zadávat vodovodní přípojku na klíč firmám, které se postarají o komplexní službu se vším všudy. Je to podobné, jako kdybyste si chtěli doma na koleně vyrábět vlastní automobil, a tím konkurovat automobilkám. Na co bychom ovšem neměli zapomínat, je záruka na prováděnou činnost, což znamená, že za vodovodní přípojku v domě neručí zadavatel, ale zhotovitel.